Atrakcje turystyczne Łodzi

Łódź to ciągle żywa lekcja historii najnowszej, na którą zapraszają łódzkie muzea - Włókiennictwa, Kinematografii czy Miasta Łodzi. Zaś Muzeum Sztuki - jedno z najstarszych tego typu w Europie - prezentuje największy zbiór sztuki nowoczesnej. Koniecznie trzeba zobaczyć jak miesza się tu historia starych fabryk z teraźniejszością nowoczesnych technologii.

www.lodz.travelWarto wreszcie przespacerować się Piotrkowską - główną ulicą Łodzi, przy której majestatycznie wznoszą się secesyjne i eklektyczne kamienice i pałace dawnych właścicieli fabryk, przysiąść choć na chwilę obok zadumanego Tuwima czy ciągle notującego Reymonta.

Turystycznym atutem miasta są unikalne w skali Europy, zespoły rezydencjalno - przemysłowe.
O przeszłości „Ziemi Obiecanej" przypominają pięknie odnowione kamienice, wille i pałace w których zachwyca każdy precyzyjnie wykonany detal. Nie sposób przejść obojętnie obok symbolu miasta - Pałacu Poznańskiego, w którym obecnie mieści się Muzeum Historii Miasta. Warto poświęcić uwagę innym pałacom wybudowanym przez tego fabrykanta, zajmowanym przez siedziby Akademii Muzycznej oraz Muzeum Historii Sztuki.

W naszym mieście znajduje się także wiele innych obiektów wartych odwiedzenia.

Oficjalna strona Łodzkiej Informacji Turystycznej:

www.lodz.travel

 

 

Dbam o Zdrowie - Maraton Łódzki