Organizacje partnerskie

Patronem społecznym i koordynatorem akcji "Biegam-Pomagam" od pierwszej edycji łódzkiego maratonu jest Fundacja "Dbam o Zdrowie". Więcej informacji o działalności Fundacji znajduje się tutaj.

 

FUNDACJA ISKIERKA

Fundacja ISKIERKA działa na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Jest laureatem Nagrody Polskiej Rady Biznesu 2014 im. J. Wejcherta w kategorii Działalność Społeczna. Nie tylko wspiera w procesie leczenia (kupując leki, sprzęt medyczny, remontując dziecięce oddziały szpitalne i finansując badania naukowe), ale także pomaga dzieciom i ich rodzinom przejść przez najtrudniejsze etapy leczenia. 

W walce z chorobą równie ważne, co drogie leki, są optymizm i pozytywne nastawienie. Dlatego ISKIERKA pomaga „oswoić” chorobę i łamie stereotypy, realizując autorskie projekty terapeutyczne i integracyjne.

Promowanie aktywności ruchowej, pokonywania własnych ograniczeń oraz motywowanie do realizacji małych i wielkich celów zawsze towarzyszą działaniom ISKIERKI. Podopieczni fundacji przez ostatnie 4 lata zdobyli aż 53 medale jako Reprezentacja Polski na Międzynarodowych Igrzyskach Zwycięzców w Moskwie organizowanych dla dzieci z chorobą nowotworową z 12 krajów świata. Tym bardziej ucieszyliśmy się z zaproszenia zaprzyjaźnionej DOZ Fundacji dbam o zdrowie do udziału w łódzkim maratonie i już szykujemy naszą drużynę!
Także Ty możesz zadedykować swój bieg ISKIERCE i przyłączyć się do tej znakomitej idei!

Znajdź nas na FB: PRZEPĘDŹ RAKA ZA PIĄTAKA!  

 

FUNDACJA UDAR MÓZGU

Fundacja Udaru Mózgu jest organizacją pozarządową, której głównym celem jest pomoc chorym po udarze, ich rodzinom i opiekunom. Naszą misją są wszelkie działania w zakresie zapobiegania, rozpoznawania i leczenia chorych po udarze mózgu. Działalność fundacji obejmuje również profilaktykę. Nasze publikacje na temat udaru, jego skutków i profilaktyki są cennym źródłem wiedzy dla ogółu społeczeństwa. Tworzymy kampanie społeczne mające na celu uświadomienie Polakom zagrożenia, które niesie ze sobą ta choroba, wykorzystując do tego nowoczesne środki masowego przekazu. Każdą osobę, której pomagamy traktujemy indywidualnie i staramy się pomóc jej na każdym etapie jej choroby. Niesiemy bezpośrednią pomoc materialną i niematerialną chorym po udarze mózgu, ich rodzinom oraz osobom z innymi schorzeniami neurologicznymi. Prowadzimy jedyną w Polsce infolinię dla chorych po udarze mózgu i ich opiekunów. Dzięki nieustannemu kontaktowi z pacjentami z całej Polski wiemy, jak ważne jest wsparcie i pomoc dla osób po udarze. 

Więcej informacji o nas na stronie: http://www.fum.info.pl

 

STOWARZYSZENIE SOS WIOSKI DZIECIĘCE

Czasami rodzice nie potrafią zatroszczyć się o swoje dzieci, czasami dzieci tracą rodziców lub nigdy nie mają szansy ich poznać: właśnie takim dzieciom pomaga Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.
Od 33 lat w Polsce pomagamy dzieciom opuszczonym, osieroconym lub takim, którym grozi rozpad rodziny. Budujemy domy pełne miłości: SOS Wioski Dziecięce i każdego dnia staramy się, aby nasi podopieczni znowu mogli zaufać dorosłym i czuć się bezpiecznie. Obecnie mamy 1455 dzieci 
i młodzieży pod opieką.
Wierzymy, że żeby być dobrym dorosłym, najpierw trzeba być szczęśliwym dzieckiem. Wesprzyj nas: biegnij dla naszych dzieci.
Więcej informacji o nas na stronie: https://wioskisos.org/ 

 

Dbam o Zdrowie - Maraton Łódzki