To będzie najgłośniejszy maraton w Polsce! Ponad 50 punktów kibicowania na trasie.

13.04.2017

Obiecaliśmy Wam, że tegoroczny DOZ Maraton Łódź będzie „najgłośniejszym maratonem w Polsce”. Wszystko wskazuje na to, że nie były to słowa rzucone na wiatr. Przy trasie powstaną 52 punkty kibicowania. Połowę z nich opanują muzycy i zespoły, wyłonione w drodze konkursu przez lidera Comy, Piotra Roguckiego.

Konkurs „Najgłośniejszy maraton w Polsce” spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem – mówi Kinga Jurkiewicz, koordynatorka akcji. - Wszystkie zgłoszone zespoły zostały zweryfikowane przez Piotra Roguckiego, który pełni funkcję dyrektora artystycznego DOZ Maratonu Łódź. Na trasie pojawią się najlepsi z najlepszych. Będzie głośno – zapowiada.

Na trasie maratonu powstanie pięć stref, w których grane będą różne gatunki muzyczne. Łącznie zawodnicy przebiegną koło 26 punktów z muzyką graną na żywo.

Od 5 do 9 km trasy będzie rozbrzmiewać muzyka klubowa i disco. Zagrają dla Was DJ Nicola, Dj Bartech, Dj Puocky, Dj Timon (Gruby Groove) i Dj Blumental.

42 kilometry, 26 zespołów, każdy grający inną muzykę. Dobra symbioza, czego chcieć więcej – mówi DJ Blumental, który będzie czekał na zawodników na 9 km trasy.

Blumental to młody dj zainteresowany brzmieniami od A do Z, przeżył nawet epizod w operze. W duszy gra mu przede wszystkim house oraz "etno-electro". Prywatnie organizator i promotor wydarzeń muzycznych oraz kulturalnych. Przez dwa lata odpowiedzialny był za łódzką Klubokawiarnię Kawalerka, która w swoim małym metrażu zmieściła czołówkę polskich dji i producentów muzyki elektronicznej. Za jego sprawą w Łodzi zagrały takie postaci jak: Ptaki, HNNY (Studio Barnhus), FJAAK (Klasse Records), Auntie Flo (Highlife) Pol_On, SLG i wielu innych.

Od 9 d 14 km rozciąga się strefa Rock’n’Roll i trochę cięższego brzmienia. Zagra tu między innymi De Indigo.

Cieszymy się, że zagramy na trasie DOZ Maratonu Łódź. Gramy żywiołową muzę, więc przebiegający obok nas zawodnicy na pewno dostaną energetycznego „strzała” - mówią członkowie rock'n'rollowej grupy De Indigo.

De Indigo to kaliski skład którego amatorom "świeżej fali" nie trzeba już przedstawiać. Po prostu wymiatają z rozmachem i charyzmą. Alternatywne, rock'n rollowe brzmienie i charakterystyczny głos wokalisty pozyskują serca coraz to większej liczby fanów. Zespół mocno prze do przodu, odnosząc sukcesy na scenach klubowych jak i festiwalowych, obrazem czego może być wiele zdobytych nagród oraz pokaźna liczba zagranych w całym kraju koncertów (w tym dwukrotny występ na legendarnym festiwalu w Jarocinie).

Zespół powstał w 2007r. lecz od końca 2013r, w nowym składzie, bawiąc się stylami i dając czadu zespół tworzą:

Paweł Marciniak - gitara;

Adam Polkowski - gitara basowa;

Piotr Papierski - perkusja;

Dawid Staniek - wokal i druga gitara.

W dorobku muzycznym grupy znajdziemy już jeden studyjny album "Światłocień" oraz promocyjny maxi singiel "Your Obsession" będący zapowiedzią nadchodzącego, kolejnego krążka „Mephobia". Aktualnie zespół zarejestrował też trzy utwory w Legendarnym Izabelin Studio, które światło dzienne ujrzą już niebawem.

Ich utworów możecie posłuchać TUTAJ

Muzyka jazzowa i ludowa rozbrzmiewać będzie od 15 do 19 kilometra. Tu usłyszmy między innymi Baliński/Różalski Duo i Rozdarty Pończoch.

Rozdarty Pończoch to trio wokalne w którego skład wchodzą: Aleksandra Skonieczna, Sonia Stochmiałek i Sywlia Wysocka.
Zespół powstał pod koniec lata 2015 roku, kiedy to Ola, Sonia i Sylwia poznały się w klubie muzycznym New York w Łodzi i zaczęły wspólnie jamować. Wkrótce Rozdarty Pończoch zaprezentował się na wielu koncertach, m.in.: w klubie New York, WOŚP w Manufakturze, z bożonarodzeniowym materiałem podczas koncertu "Łódzcy Muzycy na Święta", podczas "Jazzowych Ostatków" w Klubie Lekarza itp.
Dziewczętom udzielała lekcji specjalistka od emisji głosu oraz znana krytyk muzyczna - pani Elżbieta Zapendowska.
W czerwcu 2016 Rozdarty Pończoch miał zaszczyt wystąpić na XXIV Wielkiej Gali Jazzowej "Grand Prix Jazz Melomani 2015".
Repertuar dziewczyn to wypadkowa ich muzycznych upodobań. Sięgają po standardy jazzowe, uduchowiony soul, przebojowy pop, R&B, a nawet hip-hop. 

Można ich posłuchać TUTAJ 

Od półmetka do 29 kilometra trasy z głośników polecą popowe dźwięki. Biegaczom zagrają takie zespoły jak Agnes Violin i Futurelight.

Agnes Violin (Agnieszka Flis) to skrzypaczka, prekursor oraz twórca spektakularnych widowisk muzycznych, gdzie główną role grają jej autorskie diamentowe skrzypce elektryczne. Idąc z „duchem czasu” postawiła na fuzję swych klasycznych umiejętności gry na instrumencie z najnowszymi światowymi trendami kreowania artystycznych doznań. Po ukończeniu łódzkiej Akademii Muzycznej związana była z Filharmonią Łódzką i zespołami kameralnymi.

Poszukując wciąż nowych możliwości interpretacji muzyki wybrała karierę solową. Koncertowała między innymi w USA, Kanadzie, Japonii, Wietnamie, Chinach, Hong-Kongu, Singapurze, Karaibach, Alasce, Jamajce, Kambodży nabywając bogate doświadczenie sceniczne. Stworzyła pierwszą w Polsce formację muzyczno-taneczną. 
Podczas swojego show z grupą taneczną wciela się w różne rolę łącząc ze sobą skomplikowaną technikę jednoczesnego tańca i gry na skrzypcach. 

Posłuchaj Agnes Violin

Lubimy być blisko ludzi, dlatego cieszymy się, że możemy zagrać na łódzkim maratonie. Idea łącząca sport ze sztuką przełamująca pewne granice, bardzo nam odpowiada! - zapewnia Futurelight.
Zakładając zespół Futurelight w 2014 r., wszystko wskazywało na to, że będą kolejnym indie-rockowym składem. Na szczęście prawdziwych facetów nie poznaje się po tym, jak zaczynają. Poszukiwania tożsamości zaprowadziły grupę do nagrania trzech EP'ek, które ukształtowały obecne, synthrockowe brzmienie i unikalność muzyki Futurelight. Grupa aktualnie nagrywa materiał na debiutancką płytę.

Najważniejsze osiągnięcia:

Wykorzystanie utworu „Lust" w reklamie TV Converse Korea

Koncert w ramach Soundedit Festival 2016

„Back To You" trafił na top listę Spotify Indie Alert Germany na ponad 2 miesiące.

„Back To You" regularnie można usłyszeć w rozgłośniach radiowych takich jak: Radio Łódź, Czwórka, Trójka, Jedynka i inne

Posłuchaj Futurelights:

LOVE

BACK TO YOU

BETTER PLACE

Ostatnie kilometry biegacze spędzą przy dźwiękach muzyki świata. Zawodników do biegu będzie zachęcać 6 zespołów, między innymi City Bum Bum, Capoeira Łódź, Escola Popular.

Nic tak nie rozgrzewa maratończyka do walki o miejsce na mecie, jak energetyzująca samba rodem prosto z Brazylii! Najlepsze jest to, że nie musisz rezerwować biletu lotniczego, aby przenieść się do Rio de Janeiro. Zespół Escola Popular przygotował dynamiczne show, dzięki któremu to Rio de Janeiro przybędzie do Ciebie i to z całym impetem!

W repertuarze: samba batucada, samba reagge i samba enredo. Grają czystą sambę na oryginalnych instrumentach z Brazylii.

Jak piszą o sobie: Jesteśmy grupą, która od przeszło dziesięciu lat, tworzy razem coś więcej niż tylko muzykę. Dzięki wspólnym spotkaniom, warsztatom i wyjazdom, stajemy się rodzinną społecznością. Escola Popular łączy za pomocą muzyki ludzi o różnych temperamentach czy pomysłach na życie – dając przestrzeń na bycie sobą, możliwość realizowania pasji, odkrywania siebie, a wszystko to w atmosferze dobrej zabawy i elektryzująco-energetyzującego relaksu!

Od maja 2009 roku występują oficjalnie w barwach Escola Popular – międzynarodowej ewangelickiej szkoły samby i capoeiry, której celem jest aktywne uczestniczenie w życiu społecznym, budowanie mostów między ludźmi, krajami i kulturami.

Wszystkich zainteresowanych zapraszają do Bajkonura: ul. Piłsudskiego 135, 92-318 Łódź. A o szczegóły dotyczące prób bez wahania można pytać na profilu facebookowym.

Nie tylko muzyka

Na punktach muzycznych nie kończy się jednak zorganizowany doping przy trasie tegorocznego DOZ Maratonu Łódź. Jak co roku, biegacze mogą liczyć na wsparcie młodzieży szkolnej oraz pracowników lokalnych firm. W ramach znanych już z poprzednich edycji maratonu akcji „Mistrz Kibicowania” i „Firmy na Maraton”, na trasie zawodów powstanie kolejne 26 punktów kibicowania.

15 z nich zorganizowanych zostanie przez szkoły i inne placówki, wyłonione w konkursie „Mistrz Kibicowania”. W tym roku tematem przewodnim konkursu są kraje świata, stąd przy trasie znajdziemy akcenty kenijskie, brazylijskie, greckie, japońskie czy meksykańskie - mówi Karolina Adamus, koordynatorka akcji społecznych DOZ Maratonu Łódź. - Pozostałe 11 punktów wypełnią pracownicy firm, które coraz chętniej przyłączają się do kibicowania podczas naszego maratonu. Z roku na rok widzimy, jak wolontariat pracowniczy zyskuje na popularności - dodaje.

Do zobaczenia 23 kwietnia!

Dbam o Zdrowie - Maraton Łódzki